→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 1 grudnia 2021 roku statek-muzeum "Sołdek" będzie zamknięty dla zwiedzających.
→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 3 grudnia 2021 roku Spichlerze na Ołowiance i statek-muzeum "Sołdek" będą zamknięte dla zwiedzających.
→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

Dzień i Noc w Muzeum

Zapraszamy w najbliższą sobotę i niedzielę od godz. 10.00 rano, aż do późnych godzin nocnych do Żurawia oraz do Spichlerzy na wyspie Ołowiance.

W ciągu dnia zorganizowano wiele atrakcji: występy zespołów tanecznych i wokalnych z Pałacu Młodzieży w Gdańsku, Zespołu Muzyki Dawnej “Bianco Fiore”, Andrzeja Starca, spotkania autorskie ze Zbigniewem Jujką, który będzie podpisywał swoją książkę “Żarty z morza”, spotkania z latarnikami, którzy opowiedzą o swojej pracy, a także warsztaty plastyczne, i rzemieślnicze. Pod Żurawiem przez cały dzień będą prezentowali się członkowie bractw rycerskich. Żurawnik Rafał, specjalnie dla gości Muzeum będzie wybijał pamiątkowe monety.

Restauracja – Tawerna “Marina” przez cały dzień zaprasza do Spichlerzy na Ołowiance oraz na nabrzeże do letniego ogródka.

Od godz. 19.30 do godz. 1.00 w nocy pracownicy Muzeum w oryginalnych strojach będą oprowadzać zwiedzających po Żurawiu specjalnie przygotowaną trasą.

Dwudniowe Święto Muzealne stwarza okazję do zwiedzenia muzeum w zupełnie innych warunkach. Jest to międzynarodowa akcja związana z promocją miejsc sztuki i kultury. Pod hasłem: “Światła w Nocy” swoje ekpozycje otworzą muzea i galerie w 29 państwach Europy. W Polsce do akcji przystąpiło 19 instytucji, m. in. z Gdańska, Szczecina, Wrocławia, Łodzi, Torunia.

Z tej okazji Centralne Muzeum Morskie podobnie jak w ubiegłym roku przygotowało dla zwiedzających szereg atrakcji.