• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

Dzień i Noc w Muzeum

Zapraszamy w najbliższą sobotę i niedzielę od godz. 10.00 rano, aż do późnych godzin nocnych do Żurawia oraz do Spichlerzy na wyspie Ołowiance.

W ciągu dnia zorganizowano wiele atrakcji: występy zespołów tanecznych i wokalnych z Pałacu Młodzieży w Gdańsku, Zespołu Muzyki Dawnej „Bianco Fiore”, Andrzeja Starca, spotkania autorskie ze Zbigniewem Jujką, który będzie podpisywał swoją książkę „Żarty z morza”, spotkania z latarnikami, którzy opowiedzą o swojej pracy, a także warsztaty plastyczne, i rzemieślnicze. Pod Żurawiem przez cały dzień będą prezentowali się członkowie bractw rycerskich. Żurawnik Rafał, specjalnie dla gości Muzeum będzie wybijał pamiątkowe monety.

Restauracja – Tawerna „Marina” przez cały dzień zaprasza do Spichlerzy na Ołowiance oraz na nabrzeże do letniego ogródka.

Od godz. 19.30 do godz. 1.00 w nocy pracownicy Muzeum w oryginalnych strojach będą oprowadzać zwiedzających po Żurawiu specjalnie przygotowaną trasą.

Dwudniowe Święto Muzealne stwarza okazję do zwiedzenia muzeum w zupełnie innych warunkach. Jest to międzynarodowa akcja związana z promocją miejsc sztuki i kultury. Pod hasłem: „Światła w Nocy” swoje ekspozycje otworzą muzea i galerie w 29 państwach Europy. W Polsce do akcji przystąpiło 19 instytucji, m. in. z Gdańska, Szczecina, Wrocławia, Łodzi, Torunia.

Z tej okazji Centralne Muzeum Morskie podobnie jak w ubiegłym roku przygotowało dla zwiedzających szereg atrakcji.